![]() |
|
Pogrzeb świecki - czy to godna forma pożegnania zmarłego? - Wersja do druku +- IP Forum (http://www.ipforum.eu) +-- Dział: Pozostałe (http://www.ipforum.eu/f-pozostale) +--- Dział: Off-topic (http://www.ipforum.eu/f-off-topic) +--- Wątek: Pogrzeb świecki - czy to godna forma pożegnania zmarłego? (/t-pogrzeb-swiecki-czy-to-godna-forma-pozegnania-zmarlego) |
Pogrzeb świecki - czy to godna forma pożegnania zmarłego? - Acit - 02-22-2022 Witam! Czy według Was pogrzeb świecki można uznać za godną formę pożegnania zmarłego? RE: Pogrzeb świecki - czy to godna forma pożegnania zmarłego? - Centdig - 02-22-2022 Nie mam wątpliwości, że tak właśnie jest. Choć naturalnie wciąż sporo osób jest zdania, że godny pogrzeb musi odbyć się w obrządku katolicki, to tak naprawdę równie wysoką rangę prezentują pogrzeby świeckie. Warto podkreślić, że wiele osób uczestniczących w pogrzebie świeckim, a nie zdającym sobie z tego sprawy, na początku może się nawet nie skapnąć, ze nie biorą udziału w klasycznej ceremonii żałobnej. W razie czego – dużo pożytecznych informacji o pogrzebach świeckich można znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://kalla.warszawa.pl/pogrzeb-swiecki-w-warszawie-najczesciej-zadawane-pytania/ |